KS Geldberg dwa miesiące po założeniu

Od założenia klubu piłkarskiego KS Geldberg minęły już prawie dwa miesiące, myślę zatem, iż to dobry moment na dokonanie krótkiego podsumowania dotychczasowych osiągnięć geldberdzkiej drużyny.

Klub ma za sobą 13 kolejek z wszystkich 18, z czego w dwóch pauzował. Spośród 11 rozegranych meczów, drużyna z Geldbergu 6 razy wygrała, 3 razy przegrała i 2 razy zremisowała, co uważam za dość dobry wynik, jak na drużynę niedawno założoną, choć oczywiście mógłby być lepszy. Tabela przedstawia się następująco:

Jak możemy zauważyć, KS Geldberg znajduje się w czołowej piątce walczących o awans, odstającej znacznie od reszty tabeli, jednak od drużyny zajmujących pierwsze awansujące miejsce dzielą nas 4 punkty, które nadrobić będzie dość trudno, choć nie jest to zadanie niewykonalne, biorąc pod uwagę, że teraz czekają nas mecze głównie z drużynami z dolnej połówki tabeli.

Nasza pozycja nieco się polepszyła 3 stycznia, kiedy niespodziewanie wygraliśmy 3 do 0 z liderem Brązowej Dywizji, drużyną Paszczaków Punta (choć zdaję sobie sprawę z tego, że jest to w dużej mierze efekt tego, iż ten klub jest już prawie pewny awansu, więc podeszli już tam bardziej na luzie do tego meczu).

Dodaj komentarz