Budowa portu Avis

W dniu dzisiejszym mieszkańcy niewielkich nadmorskich wiosek, wcielonych do niedawno utworzonej Kasztelanii Permeńskiej, mogli obserwować niecodzienne zjawisko. Z Geldbergu bowiem raz po raz przyjeżdżały i odjeżdżały powozy konne, wiozące ludzi: architektów, ekspertów z całego Dreamlandu, robotników, oraz rozmaite elementy konstrukcji, które były nieustannie montowane na wybrzeżu. Oto bowiem ruszyła budowa Portu Avis, jedna z najważniejszych inwestycji burgrabiego Geldbergu i kasztelana Permenii, Casimira Johannesa Maximiliaana z rodu Oranje-Nassau! Zaznajomieni z planami, mieszkańcy Geldbergu jak i okolicznych osad ochoczo pomagali robotnikom, więc prace posuwały się wyjątkowo szybko. Wiedzieli bowiem, że port, jaki ma zostać zbudowany, da im pracę i możliwość zarobku, jakiej często nie mieli, a także będzie oknem na wielki świat dla Permeńczyków.

— Port Avis będzie jednym z najwspanialszych portów w całym Dreamlandzie! — mówił burgrabia — Teraz do Permenii będą zjeżdżać kupcy ze wszystkich zakątków Pollinu, a Geldberg, niegdyś zapomniane, oddalone od cywilizacji miasto, dziś stanie się prawdziwym centrum handlu dalekomorskiego!

Do budowy portu burgrabia zatrudnił najlepszych ekspertów z całego Dreamlandu. Budowa szła do przodu jak rzadko bywa. Można się spodziewać, że już wkrótce na wybrzeżach Permenii stanie okazały port…

Dodaj komentarz